5AX MACHINE

zmieni Twój sposób myślenia o druku 3D

Drukarka 5D - 5AX MACHINE

VSHAPER

5AX MACHINE

VSHAPER 5AX MACHINE zmieni sposób myślenia o druku 3D w technologii FFF. 5-osiowa kinematyka maszyny wyposażonej w obrotowo-uchylną platformę roboczą, pozwala zapomnieć o konwencjonalnej metodzie druku polegającej na przyrostowym nakładaniu kolejnych po sobie warstw materiału.

VSHAPER 5AX MACHINE zapewnia między innymi:

• Indeksowany druk 5-osiowy pozwalający na zmianę płaszczyzny zaindeksowanej jako podstawa, na dowolną inną płaską płaszczyznę modelu,

• Symultaniczny druk 5-osiowy wychodzący poza konwencjonalną metodę druku „warstwa po warstwie” na rzecz tworzenia przestrzennych modeli z jednoczesnym wykorzystaniem wszystkich osi maszyny,

• Pracę z wieloma materiałami jednocześnie, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie modeli wzmocnionych miejscowo materiałem o wysokiej wytrzymałości oraz nadrukowanymi uszczelnieniami z materiału elastycznego.

PRZYKŁADOWE WYDRUKI 5D

Wydruki 5D - 5AX MACHINE

5-osiowa kinematyka maszyny pozwala zapomnieć o konwencjonalnej metodzie druku.

Głowica drukująca - 5AX MACHINE

SYMULTANICZNY DRUK 5D

GŁOWICA DRUKUJĄCA

• Zintegrowany podwójny feeder typu direct

• Automatyczne podciśnieniowe czyszczenie feedera

• Chłodzenie wydruku za pomocą podniśnienia

• Wykrywanie pozycji filamentu za pomocą encodera

• Głowice z pamięcią EEPROM

• Uchwyt głowicy typu STARLINK 2.0

Pozwala na pracę z wieloma materiałami jednocześnie, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie modeli wzmocnionych miejscowo materiałem o wysokiej wytrzymałości oraz nadrukowanymi uszczelnieniami z materiału elastycznego.

NARZĘDZIE WYKOŃCZENIOWE

Znajduje zastosowanie w obróbce wykańczającej. Głowica wyposażona jest w system mocowania STARLINK 2.0. Dzięki czemu głowica może być użyta natychmiast po zakończeniu procesu druku bez konieczności przezbrojenia lub angażowania dodatkowej pracy. Tuleja zaciskowa pozwala na dopasowanie narzędzia do frezowania, wiercenia lub polerowania.

Narzędzie wykończeniowe - 5AX MACHINE
Głowica pomiarowa - 5AX MACHINE

GŁOWICA POMIAROWA

System pomiarowy zaimplementowany w 5AX MACHINE to doskonały sposób na zdobycie informacji o drukowanym modelu. Programowalne sekwencje pomiarowe pozwalają użytkownikowi mierzyć wydruk w trakcie procesu drukowania, tuż przed kolejną procedurą indeksowania lub po wszystkich sekwencjach drukowania w celu uzyskania podstawy do procesu frezowania.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia szerszych możliwości i zastosowań maszyny.